poniedziałek, 30 listopada 2015

Foo Fighters - Saint Cecilia [EP] (2015) - recenzja płytyFanom Foo Fighters trafiła się gratka od zespołu - EP-ka "Saint Cecilia". Wydawnictwo trwa  18 minut i zawiera 5 numerów. Materiał został zarejestrowany w październiku w Austin.

Prócz muzyków FF po raz kolejny na klawiszach udziela się Rami Jaffee, który występuje z zespołem na żywo. Niedawno mogliśmy go usłyszeć w Krakowie. Dodatkowo na tym mini albumie gościnnie udzielają się Ben Kweller (drugi wokal w "Saint Cecilia"), a także bluesowy gitarzysta Gary Clark Jr. (pewnie kojarzycie go również z jednego numeru z "Sonic Highways"). Tutaj wspiera Foo Fighters w balladzie "Iron Rooster".
Z tych pięciu utworów każdy jest inny. Najostrzejszy punkowy "Savior Breath" może się podobać dzięki solówce, dobrze wypada też "The Neverending Sigh". Otwierający płytę tytułowy kawałek od razu wpada w ucho dzięki swojej melodyjności.

"Saint Cecilia" stanowi ciekawe uzupełnienie dyskografii zespołu. To pozycja obowiązkowa dla zagorzałych fanów. Wydana 23 listopada płytka została zadedykowana ofiarom ataków w Paryżu i jest dostępna w internecie za darmo.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz