środa, 9 kwietnia 2014

Black Label Society - Catacombs of the Black Vatican (2014) - recenzja płyty

Siła - determinacja - bezlitosny - na zawsze, czyli nowe Black Label Society

Ostatnie dwa albumy Black Label Society były lekkie - akustyczne. Nadszedł moment na coś cięższego. Komu brakowało solówek, gitarowych sprzężeń, hard rockowych walcowatych brzmień i powolnych wokaliz a la Ozzy, ten powinien sięgnąć po najnowsze dzieło Black Label Society "Catacombs of the Black Vatican". Wydany 8 kwietnia dziewiąty studyjny album Zakka Wylde`a  przynosi  tradycyjnie dużo soczystych riffów, jest mocny i na swój przebojowy (jak wszystkie poprzednie płyty BLS).

Black Label Society - Catacombs of the Black Vatican
Okładka płyty Black Label Society - Catacombs of the Black Vatican

Choć w zespole nie ma już gitarzysty Nicka Catanese, a perkusiści zmieniali się ostatnio dość często, to Black Label Society nie traci nic ze swego charakteru. Wszystko przebiega zatem według znanego schematu: kilka mocnych kompozycji i parę ballad. Oczywiście mózg całego przedsięwzięcia, czyli Zakk Wylde prócz szaleńczych solówek dokłada gdzieniegdzie pianino albo jakieś smyki (patrz: "Angel of mercy"). W "Scars" pojawia się gitara akustyczna (tak, znamy to już z poprzednich płyt). Trzeba przyznać szczerze, że muzycy BLS mają jakiś patent na nagrywanie ballad (bez problemu można z nich ułożyć niejedną składankę). Fani metalu będą ucieszeni utworami typu: "Damn the Flood", gdzie wokal Zakka przeradza się w krzyk. Ulubiony "kiler" z tej płyty? "Empty Promises"? Dlaczego? Nie jest najostrzejszy, ale przypadł mi do gustu ze względu na perkusyjną zagrywkę (w połowie kawałka). Komu mało może sięgnąć po wersję deluxe i posłuchać dwóch bonusowych utworów. Wiadomo, BLS nigdy za dużo.

Okładka płyty: czaszki, skrzydła anioła, starożytny skrypt - upewnia w mnie w przekonaniu, że to kolejna porządna płyta Black Label Society.  Podziemia Watykanu na pewno nie są wypełnione taką muzyką. A szkoda...

Lista utworów:
1. Fields of Unforgiveness
2. My Dying Time
3. Believe
4. Angel of Mercy
5. Heart of Darkness
6. Beyond the Down
7. Scars
8. Damn the Flood
9. I've Gone Away
10. Empty Promises 
11. Shades of Gray

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz