niedziela, 30 sierpnia 2015

Disturbed - Immortalized (2015) - recenzja płyty

Niczym Disturbed z popiołów.

Metoda bardzo prosta - po pierwszym odsłuchu "Immortalized" poczekać, nim emocje opadną i wtedy zabrać się za temat pt. "Disturbed powraca". Wraca nie tylko po kilku latach przerwy. Wraca także na moją listę kapel, bo przyznam, że już zdążyłem o nich zapomnieć. A tu proszę - nowe wydawnictwo i mnóstwo radości.

Disturbed - Immortalized
Disturbed - Immortalized

Tego zespołu nie można pomylić z innym. Ponad dekadę temu lubiłem przede wszystkim ten charakterystyczny zaśpiew Davida Draimana "uaa-aa-aa-aa!". Drugim znakiem firmowym Disturbed jest branie na warsztat różnych numerów i nadawanie im własnego"disturbowego" brzmienia. W przeszłości były to kawałki m.in.  Genesis czy Faith No More. Na albumie "Immortalized" jest to "The Sound of Silence" formacji Simon and Garfunkel, czyli artystów folk rockowych. Bardzo zaskakująca interpretacja, odświeżająca pierwowzór, który notabene ma już ponad pięćdziesiąt lat.

Podchodząc do tematu chronologicznie od razu natykamy się na heavy metalowy mocny "Immortalized", ale też dwa świetne utwory: "Open your Eyes" i "What Are You Waiting For?", które od razu wpadają w ucho i na bank staną się klasyką Disturbed. Nieco bardziej przystępne (radiowe?) są "The Light" oraz "You`re Mine". W "Who" wreszcie mam przyjemność usłyszeć ulubione okrzyki i już wiem, że tego materiału nie da się schrzanić. "Save my last goodbye" wzbogacone jest nie tylko nagraniem z poczty głosowej, ale również pianinem. 

Nowe dzieło Disturbed jest efektem udanego powrotu ludzi, którzy złe sprawy zostawili za sobą. Jak podkreślają w wywiadach Draiman oraz gitarzysta Dan Donegan - znaleźli znowu partnerów do komponowania i nagrywania. I chyba o to chodzi. O radość z tworzenia i dobrą zabawę, a jak przy okazji uda się wypuścić dobry materiał, to już w ogóle super.

Lista utworów:
1. The Eye Of The Storm
2. Immortalized
3. The Vengeful One
4. Open Your Eyes
5. The Light
6. What Are You Waiting For
7. You're Mine
8. Who
9. Save Our Last Goodbye
10. Fire It Up
11. The Sound of Silence
12.
Never Wrong
13. Who Taught You How To Hate

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz