Film

W 2016 roku zadebiutowałem jako reżyser tworząc pełnometrażowy dokument "The Trepp: Dziedzictwo". Film o punk rockowym zespole The Trepp miał swoją premierę 10 grudnia 2016 w chrzanowskim kinie Sztuka. 

----------------------------------------------------

ZOBACZ FILM
The Trepp: Dziedzictwo (2016) z angielskimi napisami


----------------------------------------------------The Trepp: Dziedzictwo
plakat filmu (autor: Grzegorz Lubas)
 Mój wkład w film to zdjęcia, montaż, oświetlenie oraz scenariusz i reżyseria (takie "one man show"). Zdjęcia były realizowane od września do listopada. Podczas tego okresu zarejestrowałem wywiady z obecnymi i byłymi członkami zespołu, a także nagrałem dwie próby i dokonałem wstępnej selekcji materiałów (filmów, zdjęć).

Pracując nad dokumentem sporo się nauczyłem (oczywista oczywistość). Zdobyłem też spore doświadczenie, które mam nadzieję zaowocuje w przyszłości.

Dokument w 2017 zostanie pokazany na kilku festiwalach muzycznych oraz wydany na DVD jako bonus do drugiej płyty The Trepp.

Poniżej kilka informacji o filmie.

Aktualności związane z filmem można śledzić na stronie:
https://www.facebook.com/thetrepp.dziedzictwo/?fref=ts


----------------------------------------------------

Czterech gości: wokalista ze scenicznym ADHD, gitarzysta uderzający masywną dłonią wszystkie struny jednocześnie, szalony perkusista oraz basista miażdżący dźwiękiem. The Trepp. Film opowiada historię nietypowej kapeli punkowej, dla niektórych mającej status kultowej. Zespołu, o którym trudno szukać artykułów, recenzji. „The Trepp: Dziedzictwo” uzupełnia te braki i przynosi potężną dawkę muzyki, intrygujących rozmów. Narrację prowadzą byli i obecni członkowie grupy.

Zainspirowani Brygadą Kryzys, Dezerterem czy Kultem, od zawsze tworzyli własną wersję punk rocka. Dzięki specyficznemu sposobowi gry Sławka Grucy The Trepp zyskał oryginalny styl i brzmienie. Jedna gitara bez zbędnych solówek brzmi do dziś ciężko. Tej kapeli nie da się umieścić w szufladce. A najlepszym przykładem jest zakończenie filmu.


Nietypowi punkowcy. Z irokezem w sercu, antytotalitaryzmem w duszy i szczerym prostym przekazem na sztandarach. Nadciągają Oni. The Trepp! Zespół, który w 2016 roku świętuował trzydziestą rocznicę urodzin. Aktywni muzycznie - w latach 1986-1992 oraz od 2008 roku do dziś.  Nigdy nie pchali się na świecznik, choć dzielili scenę z takimi punkowymi zespołami jak Ga Ga Zielone Żabki, Moskwa, Deuter, Sexbomba, Inkwizycja, The Analogs, Farben Lehre czy bluesmanami z USA – Dudley Taft. Uczestnicy kultowej trasy Punk Not Zgred Fest oraz takich festiwali jak Cieszanów Rock Festiwal. Rock na Bagnie czy Rock nad Sanem, WOŚP oraz wielu koncertów w Chrzanowie i okolicach. 

Ich historia w jednym dokumencie: szczera, wciągająca, niepozostawiająca złudzeń. Indywidualiści kroczący własną ścieżką. „The Trepp: Dziedzictwo” to mnóstwo archiwaliów, koncertów, intrygujących wspomnień zaczynających się w czasach PRL-u i kończących się dziś przededniu jubileuszowego koncertu 13 grudnia 2016 roku w chrzanowskiej Starej Kotłowni. Historia częstych zmian składu, rozpadu w 1992 roku aż wreszcie reaktywacji 16 lat później.

The Trepp zawsze byli antytotalitarni. Takie numery jak „Armia Zdradziecka” czy „Czerwony Raj” są tego najlepszym przykładem. Prawdziwym hitem koncertów jest kawałek „Jagódki”, bez którego żaden występ zespołu nie może się odbyć.

W skład zespołu wchodzą wokalista i założyciel kapeli – Marcin „Cimpel” Kurnik, gitarzysta Sławomir „Ojciec” Gruca, perkusista Eryk „Młody” Gruca oraz basista Piotr „Walczas” Walczyk.

GDZIE BYŁ WYŚWIETLANY:

19.08.2017 - Cieszanów Rock Festiwal - Kino City
30.06.2017 - Goniądz - Goniądzki Ośrodek Kultury [Rock na Bagnie]

10.12.2016 - Chrzanów - Kino Sztuka ----------------------------------------------------


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza