poniedziałek, 25 listopada 2013

Electric Six - Mustang (2013) - recenzja

Electric Six wydaje płytę, a w mediach cisza. Poza kilkoma wzmiankami, trudno się doszukać jakiejkolwiek interesującej informacji. A więc naświetlę sprawę - sekstet z Detroit opublikował 8 października album "Mustang".  

Electric Six - Mustang


Na dziewiąty w historii zespołu krążek składa się 14 kompozycji łączących rockowe klimaty z elektroniką i psychodelą. Ta płyta również zawiera ten specyficzny vibe, zatem pojawiają się kawałki taneczne jak "The New Shampoo" z fajnym basem i perkusją rodem z disco lat 80-tych (plus krótkie solo na saksofonie i pianinie). Mamy utwór poświęcony Adamowi Levine`owi (jak się to odmienia?!), oczywiście tekst nie pozostawia suchej nitki na liderze Maroon 5. "Late night Obama food" jest utworem funkowym. "I never fucked her" zaczyna się southernową gitarą, by rozkręcić się w rockowy kawałek z wpadającymi w ucho riffami gitar. Przebojowo wypada "Gimme the eyes". Mocno psychodeliczny "Skin traps" urozmaicony został krótkim solo gitarowym i przebijającą się na pierwszy plan elektroniką. Finał albumu - kompozycja "Cheryl vs. Darryl" - można by umieścić na płycie New Order.

Mogę się tylko przyczepić do tego, że na płycie nie ma za wielu świetnych refrenów, które od lat były znakiem rozpoznawczym ekipy z Detroit.

Dość dziwne brzmienie płyty "Mustang" zawdzięcza Johnowi Nashinalowi związanemu dwadzieścia lat ze sceną muzyczną Detroit. Mimo wszystko wolę produkcje z pierwszych płyt Electric Six. Nie zmienia to faktu, że nowego wydawnictwa Electric Six słucha się z przyjemnością. Powinno przypaść do gustu zwłaszcza fanom zespołu, którzy lubią specyficzne poczucie humoru Dicka Valentine`a oraz mieszankę rocka, disco, funk okraszonych psychodelicznym sosem. Trzeba się tylko mocno wsłuchać.

Lista utworów:
1. "Nom De Plume"
2. "Jessica Dresses Like A Dragon"
3. "Show Me What Your Lights Mean"
4. "Adam Levine"
5. "Cranial Games"
6. "The New Shampoo"
7. "Iron Dragon"
8. "Late Night Obama Food"
9. "I Never Fucked Her"
10. "Miss Peaches Wears An Iron Dress"
11. "Unnatural Beauty"
12. "Gimme The Eyes"
13. "Skin Traps"
14. "Cheryl vs Darryl"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz